Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Připravujeme

Halliburton - Po stopách dobrodruha

Richard HALLIBURTON (* 1900, Brownsville, Tennessee, USA, † 1939, Tichý oceán), americký světoběžník, novinář a spisovatel se s oblibou vydával na dobrodružné cesty do tehdy málo známých částí světa a své zážitky, často okořeněné fantazií, sepsal do řady knih. V roce 1925 se objevila Halliburtonova první cestopisná kniha Královskou cestou za romantikou (česky 1948). Po ní následovala další díla: Nádherné dobrodružství (1927, česky 1939), Za novými světy (1929, česky 1936), Létající koberec (1932, česky 1937) a Sedmimílové boty (1935, česky 1948). Zejména na dětské a dospívající čtenáře se Halliburton zaměřil ve svém posledním dvousvazkovém díle Book of Marvels (Kniha zázraků) – The Occident (Západ, 1937) a The Orient (Východ, 1938, česky nevyšlo).

Výsledky 1 - 1 z 1

Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s autorem Janem Řehounkem budeme tentokrát objevovat starobylé Českobrodsko, kraj mezi říčkami Výrovkou a Šemberou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem Jaroslavem Pulkráb- kem se tentokrát budeme toulat šumavskou krajinou Zlaté stezky.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla nová kniha spisovatele a leteckého publicisty Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. Pátrejte spolu s námi po příčinách leteckých nehod.Právě vyšlo:

Naše čtenáře a především děti jistě potěší, že právě vyšla nová dětská knížka spisovatele Jana Řehounka a ilustrátorky Anny Ruizlové Pohádky mašinky Lízy.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha Otomara Dvořáka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem budeme tentokrát odhalovat Tajnosti kraje bechyňského.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.
Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.