Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři

OTOMAR DVOŘÁK
nar. 14.ledna 1951 je český spisovatel, novinář, scénárista, dramatik, textař a příležitostný herec, člen Obce spisovatelů. Vystudoval filmovou dramaturgii na FAMU v Praze, několik let pracoval jako televizní redaktor (v TV Prima), jako dramaturg v proslulém pražském hudebním divadle Semafor (1987-89) a v Městském divadle Zlín, pro které v roce 1993 napsal jeden z prvních původních českých muzikálů Frankenstein (s hudbou Milana Nytry).

 Do čtenářského povědomí pronikl především jako autor literatury faktu. V tomto žánru vydal na tři desítky knih zaměřených na historii, mytologii, pověsti, lidové zvyky a poznávání „génia loci“ české země. Často spolupracuje s rozhlasem a televizí při přípravě publicistických pořadů historického a vlastivědného charakteru, zajímají ho různé nevyřešené otazníky historie, málo známé události a osobnosti, přírodní kuriozity, tajemství a záhady.

 Snaží se, aby krajiny, o nichž píše, osobně prochodil a vložil do textu autentické zážitky a dojmy, jakým na něho zapůsobily. S berounskou fotografkou Marií Holečkovou připravil sérii publikací, nejúspěšnější byly ty, v nichž putovali podél řek od pramene k soutoku, například Řeka sedmi jmen(Berounka), Ohře - měsíční řeka nebo Havraní kámen z řeky Střely. V poslední době spolupracuje především s nakladatelstvím REGIA, kde v edici Tajemné stezky vydal knihy Křivoklátským královským hvozdem, Soutěskami českého krasu a trilogii o Brdech - Za poklady brdských Hřebenů, Pustinami středních Brd a Strážci jihozápadních Brd.

 Úspěšný je též v oblasti beletrie. Vydal sbírku sci-fi povídek Bod návratu, historickou fantasy novelu Oči baziliška, horor Mrtvý luh či pohádku pro děti Kouzelný meč Abaddon. Jeho prvním historickým románem byl příběh z rudolfinské Prahy Císař alchymistů (2005), následoval příběh o barokních teroristech Hořící lilie, trilogie o královně Žofii Bavorské – Past na královnu, Kacířská královna, Meč pro královnu, do doby napoleonských válek zavádí čtenáře v románu Lásky princezen kuronských a tragický osud Ludvíka Jagellonského popsal v příběhu Smrt ve stříbrné zbroji. Do rodinné historie se ponořil v díle Sága provaznického rodu.

  

Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s historikem a spisovatelem Petrem Juřákem tentokrát navštívíme Beskydy. V prvním díle chystané beskydské trilogie se budeme potulovat kolem Lysé hory.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s nymburským spisovatelem Janem Řehounkem se tentokrát budeme toulat Svatojiřským lesem, krajinou mezi Labem a Jizerou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát provede husitským městem Táborem a jeho nejbližším okolím.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha známých autorů Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského Muž, který viděl démona. Ponořte se spolu s nimi do tajuplných příběhů mezi nebem, peklem a zemí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Jan Řehounek nás tentokrát provede Zlatým pruhem Polabí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s če- skolipským historikem Ladi- slavem Smejkalem se budeme toulat Skalními městy Dubska a Kokořínska.Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.Speciální nabídka:

Získejte celou řadu publikací o Šumavě z edice "Neznámé Čechy" za výhodnější cenu a ušetřete tak více než 400 Kč!

Běžná cena při zakoupení všech 6 knih je 1614. V rámci této akce zaplatíte pouhých 1200 Kč.

Vaši objednávku rádi přijmeme na emailu info@nregia.cz. Informace o dopravě a platbě naleznete zde.