Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři

OTOMAR DVOŘÁK
nar. 14.ledna 1951 je český spisovatel, novinář, scénárista, dramatik, textař a příležitostný herec, člen Obce spisovatelů. Vystudoval filmovou dramaturgii na FAMU v Praze, několik let pracoval jako televizní redaktor (v TV Prima), jako dramaturg v proslulém pražském hudebním divadle Semafor (1987-89) a v Městském divadle Zlín, pro které v roce 1993 napsal jeden z prvních původních českých muzikálů Frankenstein (s hudbou Milana Nytry).

 Do čtenářského povědomí pronikl především jako autor literatury faktu. V tomto žánru vydal na tři desítky knih zaměřených na historii, mytologii, pověsti, lidové zvyky a poznávání „génia loci“ české země. Často spolupracuje s rozhlasem a televizí při přípravě publicistických pořadů historického a vlastivědného charakteru, zajímají ho různé nevyřešené otazníky historie, málo známé události a osobnosti, přírodní kuriozity, tajemství a záhady.

 Snaží se, aby krajiny, o nichž píše, osobně prochodil a vložil do textu autentické zážitky a dojmy, jakým na něho zapůsobily. S berounskou fotografkou Marií Holečkovou připravil sérii publikací, nejúspěšnější byly ty, v nichž putovali podél řek od pramene k soutoku, například Řeka sedmi jmen(Berounka), Ohře - měsíční řeka nebo Havraní kámen z řeky Střely. V poslední době spolupracuje především s nakladatelstvím REGIA, kde v edici Tajemné stezky vydal knihy Křivoklátským královským hvozdem, Soutěskami českého krasu a trilogii o Brdech - Za poklady brdských Hřebenů, Pustinami středních Brd a Strážci jihozápadních Brd.

 Úspěšný je též v oblasti beletrie. Vydal sbírku sci-fi povídek Bod návratu, historickou fantasy novelu Oči baziliška, horor Mrtvý luh či pohádku pro děti Kouzelný meč Abaddon. Jeho prvním historickým románem byl příběh z rudolfinské Prahy Císař alchymistů (2005), následoval příběh o barokních teroristech Hořící lilie, trilogie o královně Žofii Bavorské – Past na královnu, Kacířská královna, Meč pro královnu, do doby napoleonských válek zavádí čtenáře v románu Lásky princezen kuronských a tragický osud Ludvíka Jagellonského popsal v příběhu Smrt ve stříbrné zbroji. Do rodinné historie se ponořil v díle Sága provaznického rodu.

  

Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazilo nové aktualizované vydání knihy Otomara Dvořáka Soutěskami Českého krasu.Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazila další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s Janem Řehounkem se budeme toulat krajem dolní Cidliny. Knihu zatím můžete zakoupit pouze on-line (např. v našem e-shopu), od pondělí 27. 4. i v menších knihkupectvích.Právě vyšlo:

Narodila se další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s Alešem Česalem budeme tentokrát putovat Za skrytou krásou Chebska.Právě vyšlo:

Poslední letošní kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s Lubošem Y. Koláčkem a Josefem Ripkou navštívíme Barokní krajinu Kladského pomezí.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. S Otilií K. Grezlovou se tentokrát budeme toulat Hornickou krajinou středního Krušnohoří.Právě vyšlo:

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává pokračování úspěšné knihy Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování.Právě vyšlo:

Další knížka z edice Tajemné stezky je na světě. S Jiřím Jilíkem se tentokrát budeme toulat Poolšavím cestou králů i špehýřů.Právě vyšlo:

Poprvé v českém jazyce právě vychází korespondence slav- ného spisovatele a dobrodruha Richarda Halliburtona.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s autorem Janem Řehounkem budeme tentokrát objevovat starobylé Českobrodsko, kraj mezi říčkami Výrovkou a Šemberou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem Jaroslavem Pulkráb- kem se tentokrát budeme toulat šumavskou krajinou Zlaté stezky.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla nová kniha spisovatele a leteckého publicisty Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. Pátrejte spolu s námi po příčinách leteckých nehod.Právě vyšlo:

Naše čtenáře a především děti jistě potěší, že právě vyšla nová dětská knížka spisovatele Jana Řehounka a ilustrátorky Anny Ruizlové Pohádky mašinky Lízy.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha Otomara Dvořáka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem budeme tentokrát odhalovat Tajnosti kraje bechyňského.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.
Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.