Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři

LUBOŠ Y. KOLÁČEK

Spisovatel – autor více než třiceti knih; novinář a publicista (redaktor, reportér, šéfredaktor); filmový, televizní a rozhlasový scénárista; básník, fotograf, (příležitostný herec a moderátor). Dlouholetý člen Syndikátu novinářů; člen Klubu autorů literatury faktu, kolektivního člena Obce spisovatelů ČR (KALF) – zde držitel prestižních cen Miroslava Ivanova (2008, 2015) a Mezinárodní ceny Egona Ervína Kische (2015), viceprezident České zeměpisné společnosti. V některých svých knihách vypráví o cestách po exotických zemích (Mexiko, Srí Lanka, Indie, Havaj…), jindy se obrací na fascinující domácí krajinu (České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Český ráj, Podkrkonoší…); zejména je ale orientován na historii, často s přesahem do oblasti alchymie a magie, okultismu či tajemných pověstí a záhad všeho druhu (literatura faktu, románová trilogie, román). Jeho knihy prozrazují vždy hluboký vhled do dané problematiky, jsou čtivé, odvážně spekulativní a nesporně filozofické. Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor „filozofie – ekonomické vědy“; druhou vysokou školu (Karlova univerzita v Praze, obor „orientalistika-sinologie“) však již nedokončil, neboť se záhy po „sametovém“ převratu plně ponořil do profese žurnalisty a posléze „svobodného povolání“ spisovatele. Knižní produkce v Nakladatelství Regia:

Tajemné stezky: České středohoří (2009, 2014)

Tajemné stezky: Českosaské Švýcarsko (2010, 2015) 

Tajemné stezky: Český ráj (2011, 2015)

Tajemné stezky: Podkrkonoší (2012, 2014)

Tajemné stezky: Krajinou Jizerských hor (2013)

Tajemné stezky: Kouzelným pomezím Lužických hor (2014)

Tajemné stezky: Krkonoše - rájem i peklem Obřích hor (2015)

Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s historikem a spisovatelem Petrem Juřákem tentokrát navštívíme Beskydy. V prvním díle chystané beskydské trilogie se budeme potulovat kolem Lysé hory.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s nymburským spisovatelem Janem Řehounkem se tentokrát budeme toulat Svatojiřským lesem, krajinou mezi Labem a Jizerou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát provede husitským městem Táborem a jeho nejbližším okolím.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha známých autorů Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského Muž, který viděl démona. Ponořte se spolu s nimi do tajuplných příběhů mezi nebem, peklem a zemí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Jan Řehounek nás tentokrát provede Zlatým pruhem Polabí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s če- skolipským historikem Ladi- slavem Smejkalem se budeme toulat Skalními městy Dubska a Kokořínska.Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.Speciální nabídka:

Získejte celou řadu publikací o Šumavě z edice "Neznámé Čechy" za výhodnější cenu a ušetřete tak více než 400 Kč!

Běžná cena při zakoupení všech 6 knih je 1614. V rámci této akce zaplatíte pouhých 1200 Kč.

Vaši objednávku rádi přijmeme na emailu info@nregia.cz. Informace o dopravě a platbě naleznete zde.