Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři

LUBOŠ Y. KOLÁČEK

Spisovatel – autor více než třiceti knih; novinář a publicista (redaktor, reportér, šéfredaktor); filmový, televizní a rozhlasový scénárista; básník, fotograf, (příležitostný herec a moderátor). Dlouholetý člen Syndikátu novinářů; člen Klubu autorů literatury faktu, kolektivního člena Obce spisovatelů ČR (KALF) – zde držitel prestižních cen Miroslava Ivanova (2008, 2015) a Mezinárodní ceny Egona Ervína Kische (2015), viceprezident České zeměpisné společnosti. V některých svých knihách vypráví o cestách po exotických zemích (Mexiko, Srí Lanka, Indie, Havaj…), jindy se obrací na fascinující domácí krajinu (České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Český ráj, Podkrkonoší…); zejména je ale orientován na historii, často s přesahem do oblasti alchymie a magie, okultismu či tajemných pověstí a záhad všeho druhu (literatura faktu, románová trilogie, román). Jeho knihy prozrazují vždy hluboký vhled do dané problematiky, jsou čtivé, odvážně spekulativní a nesporně filozofické. Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor „filozofie – ekonomické vědy“; druhou vysokou školu (Karlova univerzita v Praze, obor „orientalistika-sinologie“) však již nedokončil, neboť se záhy po „sametovém“ převratu plně ponořil do profese žurnalisty a posléze „svobodného povolání“ spisovatele. Knižní produkce v Nakladatelství Regia:

Tajemné stezky: České středohoří (2009, 2014)

Tajemné stezky: Českosaské Švýcarsko (2010, 2015) 

Tajemné stezky: Český ráj (2011, 2015)

Tajemné stezky: Podkrkonoší (2012, 2014)

Tajemné stezky: Krajinou Jizerských hor (2013)

Tajemné stezky: Kouzelným pomezím Lužických hor (2014)

Tajemné stezky: Krkonoše - rájem i peklem Obřích hor (2015)

Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazilo nové aktualizované vydání knihy Otomara Dvořáka Soutěskami Českého krasu.Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazila další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s Janem Řehounkem se budeme toulat krajem dolní Cidliny. Knihu zatím můžete zakoupit pouze on-line (např. v našem e-shopu), od pondělí 27. 4. i v menších knihkupectvích.Právě vyšlo:

Narodila se další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s Alešem Česalem budeme tentokrát putovat Za skrytou krásou Chebska.Právě vyšlo:

Poslední letošní kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s Lubošem Y. Koláčkem a Josefem Ripkou navštívíme Barokní krajinu Kladského pomezí.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. S Otilií K. Grezlovou se tentokrát budeme toulat Hornickou krajinou středního Krušnohoří.Právě vyšlo:

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává pokračování úspěšné knihy Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování.Právě vyšlo:

Další knížka z edice Tajemné stezky je na světě. S Jiřím Jilíkem se tentokrát budeme toulat Poolšavím cestou králů i špehýřů.Právě vyšlo:

Poprvé v českém jazyce právě vychází korespondence slav- ného spisovatele a dobrodruha Richarda Halliburtona.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s autorem Janem Řehounkem budeme tentokrát objevovat starobylé Českobrodsko, kraj mezi říčkami Výrovkou a Šemberou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem Jaroslavem Pulkráb- kem se tentokrát budeme toulat šumavskou krajinou Zlaté stezky.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla nová kniha spisovatele a leteckého publicisty Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. Pátrejte spolu s námi po příčinách leteckých nehod.Právě vyšlo:

Naše čtenáře a především děti jistě potěší, že právě vyšla nová dětská knížka spisovatele Jana Řehounka a ilustrátorky Anny Ruizlové Pohádky mašinky Lízy.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha Otomara Dvořáka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem budeme tentokrát odhalovat Tajnosti kraje bechyňského.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.
Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.