Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři


JAN. A. BAUER
(nar. 11. dubna 1945 v Jihlavě) vstoupil do literatury v roce 1964 v Českých Budějovicích na stránkách studentského časopisu Dialog, který spoluzakládal. Původním vzděláním je zemědělský inženýr, čtyři desítky let pracoval jako novinář. Knižně debutoval v roce 1978 populárně naučnou publikací „Uživí naše planeta lidstvo?“. Od té doby vydal přes 130 knih a na dalších se autorsky podílel. Píše především literaturu faktu, v níž se zaměřuje zejména na témata z naší národní historie.  Z jeho čtenářsky úspěšných titulů můžeme uvést například pětisvazkové Záhady českých dějin, Husitské války – povržená legenda, Podivné konce českých panovníků, Podivné konce českých panovnic, dvoudílné Tajemné počátky českých dějin, Magická místa Čech a Moravy,  Sex v dějinách, Vládci českých zemí - Historie panovnického trůnu Čech a Moravy nebo Ženy z rodu Habsburků. Jako člen autorského kolektivu se podílel na desetisvazkovém projektu Toulky minulostí světa. Věnuje se také psaní historických románů a detektivek (např. Tajemství královnina zpovědníka, Pražský rozparovač, Číše jedu pro krále, Hvězda Valdštejnova srdce, Klášter kostlivců, Král nezná bratra, K výšinám císařského trůnu atd.). Některé titulů, např. třísvazkové dílo Jména z českých dějin, která byste měli znát nebo Legendy a pověsti z Čech a Moravy napsal pod pseudonymem Felix Krumlowský, pod pseudonymem Vojtěch Fišer pak napsal např. Od Šumavy k Novohradským horám a Toulky Vysočinou.  Za svou literární tvorbu obdržel mj. Cenu Karla Hynka Máchy (1995), Zeyerův hrnek (2007) a prestižní jihočeskou literární cenu Číše Petra Voka (2010). Je spolupracovníkem časopisů History revue a Svět objevů. Žije na samotě v jižních Čechách. 

Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s historikem a spisovatelem Petrem Juřákem tentokrát navštívíme Beskydy. V prvním díle chystané beskydské trilogie se budeme potulovat kolem Lysé hory.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s nymburským spisovatelem Janem Řehounkem se tentokrát budeme toulat Svatojiřským lesem, krajinou mezi Labem a Jizerou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát provede husitským městem Táborem a jeho nejbližším okolím.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha známých autorů Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského Muž, který viděl démona. Ponořte se spolu s nimi do tajuplných příběhů mezi nebem, peklem a zemí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Jan Řehounek nás tentokrát provede Zlatým pruhem Polabí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s če- skolipským historikem Ladi- slavem Smejkalem se budeme toulat Skalními městy Dubska a Kokořínska.Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.Speciální nabídka:

Získejte celou řadu publikací o Šumavě z edice "Neznámé Čechy" za výhodnější cenu a ušetřete tak více než 400 Kč!

Běžná cena při zakoupení všech 6 knih je 1614. V rámci této akce zaplatíte pouhých 1200 Kč.

Vaši objednávku rádi přijmeme na emailu info@nregia.cz. Informace o dopravě a platbě naleznete zde.