Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři


JAN. A. BAUER
(nar. 11. dubna 1945 v Jihlavě) vstoupil do literatury v roce 1964 v Českých Budějovicích na stránkách studentského časopisu Dialog, který spoluzakládal. Původním vzděláním je zemědělský inženýr, čtyři desítky let pracoval jako novinář. Knižně debutoval v roce 1978 populárně naučnou publikací „Uživí naše planeta lidstvo?“. Od té doby vydal přes 130 knih a na dalších se autorsky podílel. Píše především literaturu faktu, v níž se zaměřuje zejména na témata z naší národní historie.  Z jeho čtenářsky úspěšných titulů můžeme uvést například pětisvazkové Záhady českých dějin, Husitské války – povržená legenda, Podivné konce českých panovníků, Podivné konce českých panovnic, dvoudílné Tajemné počátky českých dějin, Magická místa Čech a Moravy,  Sex v dějinách, Vládci českých zemí - Historie panovnického trůnu Čech a Moravy nebo Ženy z rodu Habsburků. Jako člen autorského kolektivu se podílel na desetisvazkovém projektu Toulky minulostí světa. Věnuje se také psaní historických románů a detektivek (např. Tajemství královnina zpovědníka, Pražský rozparovač, Číše jedu pro krále, Hvězda Valdštejnova srdce, Klášter kostlivců, Král nezná bratra, K výšinám císařského trůnu atd.). Některé titulů, např. třísvazkové dílo Jména z českých dějin, která byste měli znát nebo Legendy a pověsti z Čech a Moravy napsal pod pseudonymem Felix Krumlowský, pod pseudonymem Vojtěch Fišer pak napsal např. Od Šumavy k Novohradským horám a Toulky Vysočinou.  Za svou literární tvorbu obdržel mj. Cenu Karla Hynka Máchy (1995), Zeyerův hrnek (2007) a prestižní jihočeskou literární cenu Číše Petra Voka (2010). Je spolupracovníkem časopisů History revue a Svět objevů. Žije na samotě v jižních Čechách. 

Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazilo nové aktualizované vydání knihy Otomara Dvořáka Soutěskami Českého krasu.Právě vyšlo:

Z tiskárny právě dorazila další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s Janem Řehounkem se budeme toulat krajem dolní Cidliny. Knihu zatím můžete zakoupit pouze on-line (např. v našem e-shopu), od pondělí 27. 4. i v menších knihkupectvích.Právě vyšlo:

Narodila se další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s Alešem Česalem budeme tentokrát putovat Za skrytou krásou Chebska.Právě vyšlo:

Poslední letošní kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s Lubošem Y. Koláčkem a Josefem Ripkou navštívíme Barokní krajinu Kladského pomezí.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. S Otilií K. Grezlovou se tentokrát budeme toulat Hornickou krajinou středního Krušnohoří.Právě vyšlo:

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává pokračování úspěšné knihy Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování.Právě vyšlo:

Další knížka z edice Tajemné stezky je na světě. S Jiřím Jilíkem se tentokrát budeme toulat Poolšavím cestou králů i špehýřů.Právě vyšlo:

Poprvé v českém jazyce právě vychází korespondence slav- ného spisovatele a dobrodruha Richarda Halliburtona.Právě vyšlo:

Další kniha z edice Tajemné stezky je na světě. Spolu s autorem Janem Řehounkem budeme tentokrát objevovat starobylé Českobrodsko, kraj mezi říčkami Výrovkou a Šemberou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další novinka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem Jaroslavem Pulkráb- kem se tentokrát budeme toulat šumavskou krajinou Zlaté stezky.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla nová kniha spisovatele a leteckého publicisty Lukáše Musila Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. Pátrejte spolu s námi po příčinách leteckých nehod.Právě vyšlo:

Naše čtenáře a především děti jistě potěší, že právě vyšla nová dětská knížka spisovatele Jana Řehounka a ilustrátorky Anny Ruizlové Pohádky mašinky Lízy.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha Otomara Dvořáka z edice Tajemné stezky. Spolu s autorem budeme tentokrát odhalovat Tajnosti kraje bechyňského.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.
Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.