Nakladatelství Regia
Košík je prázdný

Autoři

LUKÁŠ MUSIL

Lukáš Musil je publicistou, pro nějž je letecká doprava nejen koníčkem, ale i povoláním. Pracuje v odvětví letecké nákladní dopravy tzv. carga. Vystřídal různé pozice ve společnostech Menzies Aviation a Air France-KLM Cargo, dnes pracuje pro společnost R-BAG. Od roku 1999 provozuje internetové stránky zabývající se dopravními letadly www.czechairliners.net.

JIŘÍ JILÍK
Jiří Jilík, PaedDr., (1945), narodil se v Praze, ale od dětství žije na Slovácku, v Uherském Hradišti. Novinář, publicista, scénárista, folklorista. Většinu aktivního života působil jako redaktor nebo šéfredaktor v regionálním tisku a nakladatelství (Moraviapress, Malovaný kraj, Slovácké noviny). Je autorem nebo spoluautorem bezmála tří desítek knih a publikací v širokém  žánrovém rozpětí (beletrie, knížky pro děti, literatura faktu, novinářské žánry atd.) 
BOŘEK ŽIŽLAVSKÝ
Bořek Žižlavský(1962), sběratel, fotograf, spisovatel a publicista, člen České archeologické společnosti, předseda Historické společnosti Starý Velehrad a spoluzakladatel Spolku podporovatelů historie Buchlovic. Je autorem nebo spoluautorem dvou desítek publikací o Chřibech a stovek časopiseckých a novinářských článků o historii a archeologii tohoto pohoří na pomezí Slovácka a Hané. Vedoucí osobnost Expedice Chřiby, spolku nadšenců, kteří se věnují dokumentaci přírodních a historických památek regionu. MIROSLAV KOBZA

Miroslav Kobza (*1969) se narodil a žije v Zábřeze. Původním povoláním elektrotechnik, od roku 1993 pracuje jako novinář.  Od roku 2002 působí v Českém rozhlase Olomouc. Kromě publicistiky se věnuje i dokumentární tvorbě.  Je autorem několika rozhlasových her a četeb, píše také písňové texty.  Společně s Irenou Šindlářovou napsal knihy Tepny krajiny, Řeky Moravskoslezského kraje a Putování krajinou studánek a pramenů.
STANISLAV BURACHOVIČ 
Historik a publicista PhDr. Stanislav Burachovič se narodil 13. října 1950 v Karlových Varech. Od roku 1976 je odborným pracovníkem Muzea Karlovy Vary. Specializuje se na vlastivědu a kulturní dějiny Karlových Varů a Karlovarského kraje. Těžištěm jeho badatelského zájmu jsou památky a umění v regionu západočeských lázní, rudné hornictví v Krušných horách a ve Slavkovském lese, vlastivědné písemnictví Karlovarska, národopis bývalého Loketského kraje, historie lázeňství v česko-moravských  zemích a  česko-sudetoněmecké vztahy. HYNEK KLIMEK
Hynek Klimek se narodil roku 1945 v Praze. Od roku 1978 žil v Českých Budějovicích a po roce 2006 převážně na Šumavě, kde se na jaře roku 2012 usídlil natrvalo. Původním povoláním stavební technik se stal v lednu 1990 novinářem a zůstal jim patnáct roků. Poté se rozhodl pro svobodné povolání literáta - publicisty. Po více než sedmi letech se k novinařině dočasně vrátil na čtyři a půl měsíce. Od prosince 2012 je opět svobodný literát – publicista.

 


JAN A. BAUER
(nar. 11. dubna 1945 v Jihlavě) vstoupil do literatury v roce 1964 v Českých Budějovicích na stránkách studentského časopisu Dialog, který spoluzakládal. Původním vzděláním je zemědělský inženýr, čtyři desítky let pracoval jako novinář. Knižně debutoval v roce 1978 populárně naučnou publikací „Uživí naše planeta lidstvo?“. Od té doby vydal přes 130 knih a na dalších se autorsky podílel. 
OTOMAR DVOŘÁK
nar. 14.ledna 1951 je český spisovatel, novinář, scénárista, dramatik, textař a příležitostný herec, člen Obce spisovatelů. Vystudoval filmovou dramaturgii na FAMU v Praze, několik let pracoval jako televizní redaktor (v TV Prima), jako dramaturg v proslulém pražském hudebním divadle Semafor (1987-89) a v Městském divadle Zlín, pro které v roce 1993 napsal jeden z prvních původních českých muzikálů Frankenstein (s hudbou Milana Nytry).
LUBOŠ Y. KOLÁČEK
Spisovatel – autor více než třiceti knih; novinář a publicista (redaktor, reportér, šéfredaktor); filmový, televizní a rozhlasový scénárista; básník, fotograf, (příležitostný herec a moderátor). Dlouholetý člen Syndikátu novinářů; člen Klubu autorů literatury faktu, kolektivního člena Obce spisovatelů ČR (KALF) – zde držitel prestižních cen Miroslava Ivanova (2008, 2015) a Mezinárodní ceny Egona Ervína Kische (2015), viceprezident České zeměpisné společnosti.Doc. Dr. JIŘINA DOLEŽALOVÁ, CSc. 
(1936-2009)
vysokoškolská pedagožka, publicistka, redaktorka a spisovatelka PhDr. ERVÍN HRYCH
(1929-2015)
absolvent Filosofické fakulty University Karlovy, literární vědec, historik a filolog, posléze redaktor, literární kritik a překladatel.


 
 

Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla dlouho očekávaná novinka z edice Tajemné metropole. Spisovatel Stanislav Burachovič nás tentokrát provede po Karlových Varech, lázeňské metropoli západních Čech.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu se spisovateli Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským budeme objevovat Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s historikem a spisovatelem Petrem Juřákem tentokrát navštívíme Beskydy. V prvním díle chystané beskydské trilogie se budeme potulovat kolem Lysé hory.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s nymburským spisovatelem Janem Řehounkem se tentokrát budeme toulat Svatojiřským lesem, krajinou mezi Labem a Jizerou.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát provede husitským městem Táborem a jeho nejbližším okolím.Právě
vyšlo:


Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha známých autorů Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského Muž, který viděl démona. Ponořte se spolu s nimi do tajuplných příběhů mezi nebem, peklem a zemí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spisovatel Jan Řehounek nás tentokrát provede Zlatým pruhem Polabí.Právě vyšlo:

Naše čtenáře jistě potěší, že právě vyšla další kniha z edice Tajemné stezky. Spolu s če- skolipským historikem Ladi- slavem Smejkalem se budeme toulat Skalními městy Dubska a Kokořínska.Právě vyšlo:

Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost.Speciální nabídka:

Získejte celou řadu publikací o Šumavě z edice "Neznámé Čechy" za výhodnější cenu a ušetřete tak více než 400 Kč!

Běžná cena při zakoupení všech 6 knih je 1614. V rámci této akce zaplatíte pouhých 1200 Kč.

Vaši objednávku rádi přijmeme na emailu info@nregia.cz. Informace o dopravě a platbě naleznete zde.